GONG RESONANCE-THERAPY

Praca z dźwiękiem gongów i mis tybetańskich

Każde spotkanie z dźwiękami instrumentów tybetańskich jest niepowtarzalnym i mocnym doświadczeniem, ponieważ oddają one te same wibracje, które zakodowane są w nas. Dlatego też instrumenty tybetańskie zyskują wymiar terapeutyczny. Ich dźwięki docierają do głębi naszej istoty i pobudzają w nas harmonijny przepływ uniwersalnej energii życiowej. Konsekwentna praca z dźwiękiem instrumentów tybetańskich otwiera nas na zharmonizowanie wewnętrznych wibracji z całością natury i głębokie odczucie jedności z całością istnienia.

Gong jest najsilniej rezonującym instrumentem. Podstawowe rodzaje gongów to Gong Tam Tam (Gong Królewski) oraz Gong Fen, inaczej nazywany Gongiem Wietrznym. Dźwięki wydobywane za pośrednictwem gongu oddają efekt niezwykłej polifonii, nawet przy bardzo delikatnych uderzeniach. Duża płyta instrumentu w połączeniu z właściwościami, jakie daje siła uderzania w nią, przekładają się na szeroką skalę możliwości w pracy z dźwiękiem, co wzbogaca nasze doznania i uzyskane efekty terapeutyczne.

Podczas pracy z gongiem rozluźniamy mięśnie i pozwalamy dźwiękowi przenikać ciało i prowadzić umysł.

Dźwięk gongu ma wyjątkową moc przenikania w głąb naszego Ciała, Umysłu i Ducha, silnie oczyszczając i integrując te sfery. Oddziałuje na ciało i jego meridiany, odblokowując je. Pobudza system nerwowy do regeneracji wewnętrznych połączeń pomiędzy poszczególnymi częściami ciała i narządami. Wyzwala procesy samo leczenia, prowadząc w kierunku równowagi psychofizycznej. Gong zmienia zablokowane uczucia przecinając myśli, które utrzymują i odtwarzają te uczucia.

Przynosi głębokie rozluźnienie, uwalniając od wewnętrznych blokad ciało i umysł, co skutkuje przeorganizowaniem energii emocjonalnej oraz uczuć, jakie są związane ze strukturą ciała. Dzięki temu dźwięk gongu odbudowuje i utwierdza wewnętrzną radość i spokój.

Praca z gongiem niesie moc transformacji, począwszy od każdej najmniejszej komórki ciała po całość naszego życia. Z jednej strony rozwija poczucie ugruntowania w życiu, z drugiej przynosi rozpoznanie wewnętrznych wizji i budzi odwagę do ich wyrażenia. Przynosi rozwiązanie wewnętrznych konfliktów i wznosi nasze życie na wyższe poziomy. Otwiera na współodczuwanie z innymi. Pozwala wydobyć z głębi nas samych naszą wewnętrzną pieśń i sprawić, abyśmy swoim życiem wyśpiewali ją dla innych.

Misy tybetańskie, określane są również jako misy grające, misy śpiewające… Stosowane są jako dźwiękowe wzbogacenie innych instrumentów bądź też samodzielnie do relaksacji, medytacji oraz do leczniczego masażu dźwiękiem.

Dźwięk mis tybetańskich, często bardzo subtelny, ma wielowymiarowe działanie terapeutyczne, przywracając harmonię Ciała, Umysłu i Ducha. Podczas pracy z misami przyjmujemy pozycję leżącą lub siedzącą i rozluźniając mięśnie spokojnie oddychamy.

Misy mają różną wielkość, co odpowiada ich oddziaływaniu, skierowanemu na poszczególne narządy i centra energetyczne. Dźwięk wydobywany jest z nich poprzez uderzenia specjalnie dobraną pałeczką, w efekcie których powstają fale dźwiękowe, które przenikają w głąb ciała. Docierając do każdej komórki, przekazują jej energię i rozbudzają harmonijne wibracje oraz wyzwalają naturalny potencjał do regeneracji.

Masaż dźwiękiem mis tybetańskich, poprzez następującą samoistnie stymulację najsłabszych ogniw naszego ciała, daje impuls do uruchomienia kaskadowego procesu samo leczenia. Równoważy wibracje poszczególnych narządów, wprowadzając stopniowo efekt synergii w ich pracy. Uruchamia intensywny, wielopoziomowy proces samooczyszczania. Harmonizuje przepływ energii w kanałach energetycznych, przynosząc efekt psychofizyczny.

Praca z dźwiękiem mis tybetańskich sprzyja polepszeniu przewodnictwa nerwowego i wzmocnieniu wydajności układu nerwowego, a tym samym podniesieniu odporności immunologicznej. Pobudza krążenie i poprawia jakość krwi, co przekłada się na lepsze odżywienie każdej komórki ciała. Zmienia nawyki mentalne, oczyszcza i uspokaja umysł. Wprowadza w stan głębokiego relaksu i wyciszenia, uspokajając emocje, myśli i rozluźniając napięcia w ciele. Wynosi na wyższy poziom wewnętrznych wibracji, co umożliwia w efekcie transformację naszego wnętrza w kierunku wydobycia  tego, co jest w nas najpiękniejsze. Uczy pokory i otwartości na proces życia.

Dźwięki instrumentów tybetańskich poruszają w nas te „struny” wewnętrzne, których wibracje są aktualnie najbardziej żywe, dzięki czemu wzmagają odczuwanie siebie i pogłębiają samoświadomość, co sprzyja głębszemu rozpoznaniu  i rozwijaniu wewnętrznego potencjału.

Spotkanie z instrumentami tybetańskimi to doświadczenie, po którym wracamy odmienieni do naszych codziennych obowiązków. Doświadczenie, które nasze codzienne obowiązki nasyca inną, niecodzienną muzyką…