SPA YOGA GONG

JOGA 

Typ gimnastyki leczniczo-profilaktycznej, wywodzący się z wielowiekowej tradycji hinduskiej. Opiera się na połączeniu spokojnego ruchu praktykowanego w formie asan i świadomego oddechu, na którym koncentruje się umysł. Liczy się tu precyzja wykonania poszczególnych asan, delikatność ruchu, rozluźnienie ciała oraz koncentracja umysłu na doświadczeniu „tu i teraz” poprzez skupienie uwagi na oddechu. Stąd też praktyka jogi ma wielowymiarowe efekty dla Ciała, Umysłu i Ducha.

Jak pokazuje doświadczenie, joga przynosi zdrowie i długowieczność. Uczy uważności i samodyscypliny. Jej podstawą jest ożywienie i wzmocnienie ciała oraz oczyszczenie systemu nerwowego, co daje mocny efekt psychofizyczny. Joga synchronizuje pracę układów wewnętrznych oraz narządów, optymalizując ich pracę. Poprawia przepływ energii, znosząc napięcia – potencjalne ogniska chorobowe.

Prawidłowo wykonywane asany wyrabiają giętkość rdzenia kręgowego (oś życia), sprzyjając dobremu funkcjonowaniu kręgosłupa. Wzmacniają przewodnictwo w układzie nerwowym poprzez receptory w kręgosłupie, dając sygnały do mózgu zawiadującego wszystkimi procesami i stymulując całe ciało do optymalnej aktywności. Poprawiają stan kości i stawów oraz motorykę i elastyczność ciała. Uspokajają nerwy. Rozluźniają i regenerują mięśnie, przywracając prawidłowe procesy metaboliczne. Odżywiają narządy. Poprawiają trawienie i wzmacniają detoksykacyjną funkcję wątroby. Poprzez praktykę asan następuje zdjęcie blokad w ciele i umyśle, co przekłada się na uspokojenie psychofizyczne.

Efekty te wzmacnia świadoma praca z oddechem, który jest podstawą życia. Pranayama (ćwiczenia oddechowe) dostarcza tlen i energię do każdej komórki, oczyszcza organizm spalając odpadki przemiany materii, wzmacnia wydolność płuc oraz poprawia pracę mózgu, co wpływa na integralność systemu nerwowego. Krew nasycona tlenem poprawia witalność każdej komórki, a dzięki temu – całego ciała.

Dziś oddychanie stało się niepełne, powierzchowne, przerywane, przyspieszone, ze względu na doświadczanie napięć i negatywnych emocji. A prawidłowy, głęboki oddech ma ożywczą moc w niwelowaniu skutków wielu niekorzystnych dla zdrowia czynników. Pozwala wyeliminować napięcie oraz usuwa  nawyki fizyczne i umysłowe, przynosząc odprężenie i pogłębione uczucie relaksu. Pełne oddychanie wycisza zarówno ciało, jak i umysł. Poprawia koncentrację, pamięć i pozwala doświadczyć wewnętrznego spokoju.

Dzięki skierowaniu uwagi prowadzonej oddechem do wnętrza ciała, joga pogłębia świadomość ciała i zachodzących w nim procesów. Prowadzi w kierunku samoakceptacji, akceptacji tego, co niesie życie oraz większej otwartości na nowe doświadczenia. Skupienie uwagi na przeżywaniu chwili obecnej uczy doceniać jej wartość. Z kolei doświadczenie głębi i ulotności chwili, uczy doceniać wartość życia i świadomie kształtować jego jakość.

Joga jest zalecana profilaktycznie jak i w różnych schorzeniach: neurologicznych, immunologicznych, hormonalnych, dolegliwościach ze strony kręgosłupa i innych. Jest bardzo skuteczna w niwelowaniu skutków stresu i innych czynników cywilizacyjnych, objawiających się w różnego rodzaju codziennych dysfunkcjach – związanych m.in. z ciśnieniem, pracą serca, wątroby, bezsennością, bólami głowy, funkcjonowaniem układu pokarmowego. Praktyka jogi poprzez podniesienie odporności na bodźce zewnętrzne wzmacnia wzrok i słuch. Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i odżywiona, a oczy nabierają blasku.

Dzięki świadomie wykonywanym ćwiczeniom uzyskamy efekt przypływu energii i regeneracji sił witalnych organizmu, poczucie harmonii i bezinteresownej radości. Praktykowanie jogi otwiera drogę do odnalezienia źródła naszej prawdziwej natury i życia w zgodzie z nią.

 

SPA- YOGA GONG – CENNIK ZAJĘĆ

Nazwa zabiegu
Czas trwania
Cena
YOGA
grupa 60 min 20 zł
karnet 4 wejścia 60 zł
kameralna max: 5 osób 60 min 40 zł
indywidualna 60 min 70 zł
QI - GONG
grupa 60 min 20 zł
Gong-Resonance-Therapy
grupa 45 min 20 zł
kameralne ok 45 min 80 zł
indywidualne 90 min 150 zł
sesja grota solna (kameralne) 45 min 30 zł - 50% promocja!
sesja indywidualna grota solna 45 min (cena do uzgodnienia)

 

GRAFIK ZAJĘĆ

 

  • Sesje relaksacyjne gongow tybetanskich w GROCIE SOLNEJ – środa godzina 19 – cena 30 zł

 JOGA

ŚRODA + PIĄTEK NA GODZINĘ 18:00 -19:00

KONTAKT : 602590756

 


 QI-GONG

PONIEDZIAŁEK 19:00 - 20:00

KONTAKT : 506878161

 NEUROPOSTURA

ŚRODA 19:00 - 20:00

KONTAKT : 506878161

 

zapisy na zajęcia – telefonicznie pod numerem 74 637 68 88