Masaż Shiatsu

 

Korzenie SHIATSU  sięgają starożytnych Chin i Japonii.

 

Podstawowa praca przy tego rodzaju masażu jest skierowana na równoważenie przepływu energii w ciele, poprzez uwalnianie blokad w kanałach energetycznych (nazywanych w tradycji Wschodu meridianami). Masaż polega na głębokim uciskaniu palcami punktów witalnych położonych wzdłuż meridianów na całym ciele.

 

Terapia shiatsu, znana jako „akupunktura bez igieł”, jest skuteczną metodą zarówno profilaktycznie jak i w odniesieniu do różnych dolegliwości.

 

  • Shiatsu polecany jest przy:bólach głowy, migrenach,
  • bólach pleców, bólach kręgosłupa, dolegliwościach reumatycznych,
  • zaburzeniach ciśnienia,
  • depresjach, i in.

 

Działa wspierająco w leczeniu chorób degeneracyjnych, chorób układu nerwowego, układu krążenia, jako uzupełnienie innych metod terapii.

 

Shiatsu jest szczególnie skuteczny w medycynie zapobiegawczej i przywracaniu energii ludziom osłabionym lub w okresie ich rekonwalescencji po chorobie.

 

Likwiduje stresy i napięcia, równoważy pracę układu nerwowego i innych, dodaje witalności, a w perspektywie czasu przekłada się  na odczucie harmonii Ciała, Umysłu i Ducha.

 

Efekt głębokiego relaksu, jakiemu sprzyja ten rodzaj masażu, wpływa na wyzwolenie rezerw leczących, rozbudzając wielopłaszczyznowy proces samoleczenia.

 

Każdy masaż shiatsu jest inny, dostosowany do indywidualnych potrzeb odbiorcy, więc każdy indywidualnie może zaobserwować i poczuć jego rezultaty.