Masaż klasyczny

Masaż klasyczny bazuje na połączeniu różnych zabiegów manualnych (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wstrząsanie i wibracja), które poprzez powierzchnię ciała oddziałują na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, działając jednocześnie kompleksowo na poszczególne układy (krążenia, nerwowy, mięśniowy, wewnątrzwydzielniczy i inne) oraz narządy wewnętrzne. Jest to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający.

Masaż klasyczny jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów jak i przyczyn choroby.

W czasie masażu docierają do mózgu miliony bodźców. Wywołują one stan pobudzenia kory mózgu, która jest narządem kierującym czynnościami wszystkich narządów. Pobudzenie kory mózgowej przekłada się więc na polepszenie jakości pracy wszystkich narządów, a więc odnowę i regenerację całego organizmu, zarówno profilaktycznie jak i po urazach czy przy różnego rodzaju dolegliwościach.

WSKAZANIA:

  • w chorobach układu krążenia
  • w chorobach układu mięśniowego (zapobieganie i leczenie zaników mięśniowych, likwidacja skurczów, rozluźnianie napięcia mięśni oddechowych)
  • w chorobach narządu ruchu (wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu, zmiany kostno-stawowe w następstwie procesu zwyrodnieniowego, stany po przewlekłym  zapaleniu stawów, mięśni, stany pooperacyjne narządu ruchu, choroby kości i stawów, stany pourazowe)
  • w chorobach reumatycznych
  • w okresie rekonwalescencji (jako masaż kondycyjny, w celu zapobiegania odleżynom i zaburzeniom układu krążenia)

Masaż oddziałuje na ustabilizowanie pracy układu nerwowego. Uśmierza ból. Usprawnia przepływ krwi i limfy, co przekłada się na dotlenienie mózgu i odczucie rozluźnienia w ciele. Ma dobry wpływ na tkankę mięśniową – pobudza włókna mięśniowe do skurczu i podnosi ich napięcie co zapobiega zanikom mięśniowym oraz zwiększa zdolność mięśni do pracy. Pod wpływem masażu zwiesza się elastyczność i wytrzymałość aparatu więzadłowego a zatem stopień ruchomości stawów.

Działa również oczyszczająco, pobudzając procesy przemiany materii i wzmacniając procesy oczyszczania z toksyn. Wpływa jednocześnie na dostarczenie tkankom substancji odżywczych,  stymulując procesy regeneracji i samoleczenia.