Hotel i Restauracja Maria Wałbrzych Centrum Medical SPA

O nas

Hotelu i Restauracji Maria od 11 lat działa na rynku wałbrzyskim. Dziś trudno wyobrazić sobie miasto bez kompleksu, który zapewnia noclegi, bazę gastronomiczną oraz profesjonalną obsługę klienta biznesowego i indywidualnego.

 

Hotel i Restauracja Maria mieści się w Wałbrzychu, przy ul. Wrocławskiej 134b. To trasa wylotowa w kierunku Wrocławia, skąd blisko do największych miejskich atrakcji – Zamku Książ i Palmiarni. Takie położenie gwarantuje łatwy dojazd i dodatkowe atrakcje, zaś oddalenie od Śródmieścia, zapewnia Gościom prywatność, a kompleksowi spójność i możliwość rozwoju. Od strony ulicy widać jedynie niewielką część tego dużego, kilkuhektarowego centrum, przypominającego niezależne miasteczko.

 

 

Hotel zaczął działać w 2002 roku razem z restauracją. Podczas dekady obiekt rozrastał się i sukcesywnie powstawały jego kolejne sale bankietowe i konferencyjne, a także inne miejsca usługowe, jak restauracja japońska, kręgielnia.

Dziś jest dziewięć sal bankietowych, które mogą też służyć spotkaniom biznesowym, a także kilkanaście mniejszych sal konferencyjnych. Na terenie kompleksu znajdują się dwie restauracje i kręgielnia, gdzie można skonsumować pyszną pizzę, lasagne, i inne smakołyki kuchni włoskiej oraz malowniczy ogród japoński i miejsce w plenerze przeznaczone na imprezy barbecue.

 

Priorytetem w działaniu jest obsługa Gościa hotelowego. Pokoje rozmieszczone są w kilku budynkach. Obecnie dysponujemy 300 miejscami w obiekcie ***. oraz 80 miejscami, w najnowszym hotelu Marysieńka, z pokojami o standardzie ****. Prostota, funkcjonalność i elegancja charakteryzują wystrój Hotelu Maria, natomiast w Hotelu Marysieńka postawiono na nowoczesne wzornictwo. Pokoje hotelowe znajdują się na trzech poziomach i nazwane są zgodnie z przyjętym wzorcem tematycznym.Na parterze wystrój każdego pokoju odpowiada wybranym krajom świata, na pierwszym pietrze, pomieszczenia odpowiadają najpiękniejszym miastom w Polsce, a najwyższy poziom, to przedzielone, stylizowanym na brzozowy las holem, najciekawsze miejsca regionu. – Elementy wystroju, które znajdują się w Marysieńce zrodziły się na bazie współpracy, z lokalnymi biurami informacji turystycznej.Hotel Marysieńka połączony jest z głównym budynkiem hotelowym, podziemnym korytarzem, stylizowany na kopalniany chodnik.

 

Posiłki dla gości hotelowych, a także catering na spotkania biznesowe i przyjęcia przygotowuje sztab doświadczonych kucharzy. Około 50% Gości Marii, to cudzoziemcy. Hotelowa restauracja to niejednokrotnie, ich pierwsze spotkanie z kuchnią polską. Ciepły wystrój sali restauracyjnej stylizowany jest na staropolskie gospodarstwo we wsi Giedlarowa koło Leżajska, skąd wywodzą się korzenie rodzinne właścicieli.

Drugim, ważnym elementem działalności kompleksu Maria jest obsługa imprez biznesowych oraz prywatnych spotkań. Firmy zwracają się do Marii z prośbą o organizację bankietów, konferencji i szkoleń. – Dysponujemy nośnikami multimedialnymi niezbędnymi do obsługi konferencji . Kompleks zapewnia również catering na imprezach, które odbywają się w Wałbrzychu i okolicach.

Klienci indywidualni z całego regionu urządzają w Marii przyjęcia weselne, komunijne i okolicznościowe, Bale Studniówkowe.

Dziewięć sal bankietowych na terenie kompleksu, różni się wielkością i wystrojem. Połączone sale Balowa i Westernowa, mogą pomieścić łącznie ok. 800 Gości, a w wytwornej sali Pałacowej jest też wiele mniejszych pomieszczeń, doskonałych na bardziej kameralne spotkania.

Kompleks ciągle rozbudowuje się i Goście będą mogą już korzystać m.in. z nowej recepcji, czynny jest już basen i jacuzzi, a także Grota Solna, gabinety Wellnes Spa i Medical Spa oraz rehabilitacja.

W starych zakładach mięsnych przyległych do hotelu powstał, Klub Stara Rzeźnia, w którym odbywają się imprezy młodzieżowe.

W hotelu odbywają się też koncerty, noce kabaretowe i występy operowe. Organizowane są cykliczne weekendowe spotkania taneczne, a także imprezy okolicznościowe. Obiekt wciąż modernizuje się i rozbudowuje.Zapraszamy też do Ośrodka Wypoczynkowego Wodniak, w Zagórzu Ślaskim, gdzie powstał nowoczesny obiekt hotelowy z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną.